Barb - Pytania i odpowiedzi - Historia Zaloguj. Wyjaśnij, jaką funkcję pełnił w średniowieczu: barbakan, ratusz, młyn, klasztor oraz spichlerz. Wyjaśnij jaką funkcję pełnił w średniowieczu każdy z wymienionych budynków. Streść w punktach opinię każdej z autorek na temat Biblii.
Zbierz argumenty do dyskusji z tymi, którzy mają o Biblii inne zdanie niz autorki. SPICHLERZ - służył do magazynowania wymłóconych ziaren zbóż. MŁYN - należał do właściciela folwarku, służył do mielenia zboża na mąkę. RATUSZ - pełnił funkcję siedziby władz miejskich. W jego pobliżu często stał budynek wagi miejskiej.
Jaką funkcję pełnił ratusz w średniowieczu Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie. W średniowieczu ratusz był siedzibą władz danego miasta. W niektórych miastach pełni on urzędu miasta,jak np.
Zamościu,Krakowie,czy w Bielsku-Białej. Wyjasnij, jaka funkcje pelnil w sredniowieczu kazdy z wymienionych budynkow. Na każdy wykład uczęszcza tyle samo studentów. Jeśli jest n studentów i na każdy wykład. Kościoł w średniowieczu odgrywal niebagatelna role.
Ludzie ksztaltowali swoje poglady jak nakazywal kosciol ,panowal teocentryzm czyli kosciol w centrum. Zycie toczylo sie wedlug nakazu kosciola -ludzie zyli skromnie i byli religijni. Głównym motywem w literaturze i sztuce byl motyw religijny który mial pokazac ludzią co sie stanie jak nie bende zyć jak kosciol nakazuje. Napisz, jaką funkcję pełniły w średniowieczu.
Pod każdym zdjęciem obiektu napisano, jaką pełnił on funkcję: pokaż więcej. Wyznaczanie funkcji trygonometrycznych Rysowanie wykresu funkcji liniowej na zadanym przedziale. Opowiedz, jakie funkcje pełnił zamek.
Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej. Stanowił ośrodek władzy monarszej, był siedzibą rycerzy oraz możnowładców. Elementami charakterystycznymi średniowiecznych zamków były: grube, kamienne mury.
Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej. W dworku szlacheckim znajdowało się wiele pomieszczeń: jadalnia, sypialnie domowników, pokoje gościnne. Ludzie w średniowieczu sądzili, że za światem materialnym, kryje się świat wyższy, prawdziwy, Boski. O nietrwałości rzeczy materialnych nie trzeba było nikogo przekonywać, gdyż epoka ta była pełna wojen, chorób, epidemii.
Spichlerz (czaseśpichlerz, spichrz, elewator zbożowy) – jedno- lub kilkukondygnacyjna budowla przeznaczona do przechowywania materiałów sypkich, głównie ziaren zbóż – luzem lub w workach, charakteryzująca się zwartą bryłą, stromymi dachami, trójkątnymi szczytami i niewielkimi oknami. W miastach przeważnie murowany, wielokondygnacyjny magazyn z windą do transportu. Europy, który trwał od połowy V w. Jako datę początku średniowiecza uznaje się rok 4r. Są to jednak daty bardziej symboliczne, niż oznaczające rzeczywiste przełomy. Przemiany jakie zaszły w ruchu zakonnym, świadczyły o ścisłym związku między poszczególnymi dziedzinami życia w średniowieczu, a religijnością społeczeństw europejskich.
Poza benedyktynami powstawały nowe zgromadzenia zakonników. Powiedz, kto sprawował władzę w mieście. Klasztory i zakony w Średniowieczu – Cystersi. Opisz organy władzy średniowiecznego miasta.
Wymień najważniejsze budynki w mieście i powiedz, do czego i komu służyły. Porównaj wygląd współczesnych miast z miastami średniowiecznymi. Zadanie: jaką rolę pełnił teatr w starożytności Rozwiązanie: teatr w starożytności pełnił rolę rozrywki trwał lub dni nie pamiątam i mogli do. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wojtostwo było urzedem i własnoscia jednocześnie.
Wójt reprezentował własciciela miata wobec mieszczan i mial określone uprawnienia sądowe. Kobiety w średniowieczu pełniły wiele różnych ról społecznych. Wśród pozycji społecznych, które zajmowały były role: żon, wdów, matek, chłopek, rzemieślniczek, zakonnic, a także role przywódcze: opatek i królowych.
Samo pojęcie „kobiety” zmieniało się w okresie średniowiecza na co wpłynęło kilka czynników.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.