wtorek, 18 grudnia 2018

Czym się różni miłość od zakochania

Miłość to przede wszystkim dawanie. Czytaj również: Czy rozstanie może mieć aspekty pozytywne? Różni się od głębszego, dojrzałego uczucia. Oba stany odczuwa się bardzo indywidualnie. Dawanie drugiej osobie samego siebie i czerpanie z tego radości.


Walentynki już za dwa dni, a więc porozmawiajmy o miłości! O wielkiej miłości mówi się, że w życiu pojawia się tylko raz. Zauroczenie to przede wszystkim fascynacja drugim człowiekiem. Jednak są symptomy, po których można stwierdzić, czy to zauroczenie, czy już miłość.


Zobacz, czym fascynacja różni się od miłości! To wszystko obejmujące uczucie, ośpiewane we wszystkie czasy przez sławnych poetów. Czym miłość różni się od zakochania?


Uczucie, które nadaje szarym dniom powszednim kolorów tęczy. Imię jemu miłość, lecz często ją mylą ze zwykłą sympatią, przyćmiewającą rozsądek, blokującą zdrowe myślenie. CZYM MIŁOŚĆ RÓŻNI SIĘ OD ZAKOCHANIA?


Czym jest tak naprawdę stan zakochania – naukowe i uczuciowe wyjaśnienie zjawiska. Czym różni się miłość od zakochania? Wielu młodych ludzi przeżywa silne uczucie miłości, doświadczenia biorą ją za prawdziwą miłość. Trzeba zrozumieć jedną prostą rzecz: miłość sama w sobie jest dość głębokie uczucie, a ono nie może wystąpić w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy po znajomości. Zwykle wypala się po kilku miesiącach lub staje się etapem przejściowym i… przeradza się w miłość.


Czym się różni zauroczenie od miłości? Przemijające zakochanie i miłość, która wiecznie trwa. Jak odróżnić miłość od zauroczenia?


Wydaje mi się,że to jest bardzo podobne do siebie,a granica między nimi jest tak naprawdę strasznie cienka. Zakochanie to stan, który uwielbiają wszyscy. Serce bije nam szybciej, mamy motyle w brzuchu i zdaje się, że widzimy. Sądzę, że te uczucia nie powinny być nawet ze sobą porównywane.


Owszem, koleżeństwo może przerodzić się w miłość, ale nie musi. Jeśli zastanawiasz się, czy to zauroczenie, czy już miłość, stań na moment w miejscu i pomyśl, czy naprawdę warto marnować czas na tego typu rozważania. O tym, jak dalej potoczy się twój miłosny scenariusz, dowiesz się w odpowiednim momencie, tym czasem ciesz się każdą spędzoną wspólnie chwilą i chwytaj z niej jak najwięcej. Każdy jednak ma inne zwyczaje i objawy zakochania tudzież zauroczenia.


Jednakże na miłość należy też spojrzeć jako na pewien zestaw emocji. Jak na coś co odbywa się etapami, A każdy z nich jest wstępem do następnego. Słowo miłość najczęściej kojarzymy z uczuciegłębokim, prawdziwym i szczerym. Można powiedzieć, że przypomina to troszkę ciekawą grę z kilkoma poziomami trudności.


Dowiedz się, co na temat miłości mówi psychologia. Bliskość, wzajemna troska, przywiązanie? Rozszerzone źrenice, suchość w ustach - to typowe objawy zakochania.


Najważniejszą rolę na etapie zakochania spełnia namiętność. Fizyczna atrakcyjność dla większości ludzi jest ważna, ale głęboka miłość nie jest tym samym co pożądanie. Badania pokazują, że podczas odczuwania pożądania aktywne są obszary mózgu odpowiedzialne za analizę zysków i strat, podczas gdy miłość aktywuje regiony połączone z opiekuńczością i empatią.


W dzisiejszym wpisie postaramy się trochę opowiedzieć o tym czym jest tak na prawdę miłość i czym się różni od zakochania, czy zauroczenia, więc zapraszamy do dalszej części wpisu ;) ZAUROCZENIE Zaczniemy sobie od zauroczeń, które naszym zdaniem są tylko przelotnymi emocjami, co nie znaczy, że uczucie na tym etapie nie może. Prawdziwa miłość bardzo różni się od zakochania, choć wiele z nas traktuje te uczucia jakby były tożsame. POPROSZĘ O ODPOWIEDŹ W JEDNYM ZDANIU. W rzeczywistości jednak zrozumienie odrębności pomiędzy nimi, ułatwia zbudowanie długiej i poważnej relacji. Miłości towarzyszą nie tylko miłe uczucia.


Zależy mi na odpowiedzi bardzo krótkiej i treściwej. To powtórka sytuacji z dzieciństwa, gdy byliśmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty