środa, 26 grudnia 2018

Rejestracja samochodu z zagranicy 2019 krok po kroku

Sprawdź, ile kosztuje rejestracja samochodu, jakie dokumenty są potrzebne, aby zarejestrować pojazd i jak dokonać rejestracji krok po kroku. Polacy w ubiegłym roku zarejestrowali prawie 5. Chcesz kupić samochód z Niemiec, ale nie wiesz jakie czekają Cię formalności? W tym poradniku dowiesz się, jak krok po kroku przebiega rejestracja samochodu z Niemiec.


Sprawdź, jak zarejestrować auto krok po kroku, jakie dokumenty są potrzebne do zarejestrowania samochodu z zagranicy i ile kosztuje. Tłumaczymy, krok po kroku, jakich formalności trzeba dopełnić by zarejestrować i legalnie poruszać się takim autem po polskich drogach.

Sprowadzenie pojazdu z zagranicy – o czym pamiętać? Dowiedz się więcej: Przegląd samochodu krok po kroku Opłaty związane z przerejestrowaniem samochodu. Niestety załatwienie wielu spraw urzędowych wymaga uiszczenia różnych opłat i tak też jest w przypadku rejestracji lub przerejestrowania auta. Rejestracja pojazdu krok po kroku.


Sprawdzamy jakie są koszty rejestracji samochodu z zagranicy oraz jakie dokumenty należy przygotować. Jeśli umowa kupna sprzedaży jest spisana w dwóch. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek i dostarczyć właściwe dokumenty.


Bez karty pojazdu (jeśli była wydana), dowodu rejestracyjnego, polisy ubezpieczeniowej czy umowy kupna-sprzedaży (lub faktury) nic dalej nie załatwimy. Przypominamy zatem krok po kroku co uczynić, aby skutecznie i bezproblemowo dokonać tej procedury – nie tylko to w przypadku nowego auta.

Koszty rejestracji auta nowego z zagranicy. Zacznij od przetłumaczenia wymaganych dokumentów – dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz umowy kupna-sprzedaży. Pojazd z zagranicy można sprowadzić na dwa sposoby – powierzając to zadanie pośrednikowi lub realizując je samodzielnie.


Skorzystaj w tym celu z usługi tłumacza przysięgłego. Czekają cię jeszcze obowiązki wynikające z konieczności zarejestrowania pojazdu, a to w tym przypadku do dość czasochłonna “papierologia”, wizyty w urzędach oraz wiele formalności. W tym artykule podpowiemy, jak wygląda rejestracja samochodu z zagranicy krok po kroku. O ile jednak eksploracja europejskiego rynku motoryzacyjnego w poszukiwaniu wymarzonego pojazdu wydaje się zupełnie naturalna, to zakup samochodu w USA może brzmieć dość ekscentrycznie.


Osoba, która zakupiła nowy samochód jest zobowiązana do jego rejestracji w ciągu dni od dnia zakupu. Po odpowiednim przygotowaniu naszego pojazdu oraz dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności, ostatnim krokiem jest dokonanie rejestracji samochodu! Zachęcają nas do tego ceny i coraz lepiej znane procedury sprzedaży i rejestracji w kraju. Postanowiliśmy je przypomnieć i zebrać potrzebne informacje o kosztach, dokumentach i najważniejszych formalnościach. Modelowa rejestracja w znacznej większości urzędów przebiega sprawnie i bezboleśnie, jednak życie i praktyka często dostarczają ciekawych przypadków i komplikacji, dlatego.


Dopiero po opłaceniu podatku akcyzowego może się rozpocząć rejestracja. Nie jest ona skomplikowana i jest praktycznie taka sama jak w przypadku rejestrowania samochodu krajowego. Warto przypomnieć, że w sytuacji, w której samochód sprowadzony z Niemiec posiada ważny przegląd techniczny, nie trzeba powtarzać go w kraju.


Do rejestracji samochodu będziesz potrzebował: Przetłumaczone dokumenty (tylko dla samochodów sprowadzonych z poza Unii Europejskiej): potwierdzenie zakupu samochodu i odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego. Jeszcze inaczej wygląda rachunek za rejestrację samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jeżeli zdecydowałeś się sprowadzić pojazd z jednego z krajów należących do Unii Europejskiej, zapłacisz 2zł.

Zanim samochód trafi do kontenerowca, na pokładzie którego przypłynie do europejskiego portu, musi przejść amerykańską odprawę celną. Po szczęśliwym przywiezieniu auta do Polski, przystępujemy do kolejnego etapu, czyli jego rejestracji. Nie ma tu żadnych ukrytych trudności i procedura jest identyczna jak w przypadku sprowadzenia samochodu z każdego kraju UE. Na załatwienie formalności mamy dni. Przed kupnem samochodu robimy pierwszy przegląd techniczny w kraju.


Auto sprowadzone z zagranicy należy zarejestrować. Jeżeli posiada ono ważne OC i aktualne tablice rejestracyjne, można poruszać się nim poruszać po drogach przez dni. W tym czasie należy załatwić wszelkie formalności związane z jego rejestracją. Zobacz jak zarejestrować auto sprowadzone z zagranicy.


Czy to naprawdę takie trudne?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty