Witam, Bardzo proszę o poradę w sprawie zawarcia związku małżeńskiego z obywatelem Stanów Zjednoczonych. Chciała bym się dowiedzieć, gdzie procedura przebiega szybciej w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych. Czy któraś z Was brała ślub z obywatelem amerykańskim w Polsce?
Jakie trzeba załatwić formalności? My planujemy ślub w kościele, czy będziemy musieli brać osobny ślub cywilny?
Moje serce zabiło do obcokrajowca. Moją wybranką jest piękna Pani z zagranicy… Otwarcie granic, mobilność podczas zmian pracy, czy wyjazdy na stypendia sprawiły, że śluby z obcokrajowcami stały się niemal codziennością w naszej rzeczywistości. Amerykaninem -pobyt stały Zaloguj. Która z Was także tego dnia ślubuje? No, ale kochamy sie i za niecałe m-cy pobieramy się.
Jak zarejestrować w Polsce małżeństwo zawarte za granicą. Osoba, która zawarła związek małżeński za granicą powinna zarejestrować go w Polsce. W tym celu należy udać się do urzędu stanu cywilnego.
Formalności mogą załatwić też bliscy. Coraz więcej małżeństw w Polsce zawieranych jest z osobami innej narodowości (ok. tysięcy rocznie). Liczba ta będzie z pewnością rosnąć – coraz więcej podróżujemy, wyjeżdzamy na stypendia, lub po prostu decydujemy się na życie w innym kraju. NIe wiem czego potrzebuje aby zawzec malzenstwo.
Przeprowadziłam się do USA na stałe! Wzięliśmy ślub w stanie Wyoming, aby to zrobić tygodnie przed pojechaliśmy do urzędu Teton County Administrative Building ( z dowodem tożsamości i 30$). Nate mieszka w Polsce ponad poltora roku. On nam powie jak mu sie zycie podoba tu.
Prawo małżeńskie w Polsce – część polskiego prawa rodzinnego, regulująca zawarcie, ustanie, unieważnienie małżeństwa, prawa i obowiązki małżonków, jak również stosunki majątkowe między nimi. W polskim prawie małżeństwo odwołuje się do małżeństwa jako trwałego, egalitarnego związku mężczyzny i kobiety powstałego z ich woli w sposób sformalizowany. Jestem z osobą, która na stałe mieszka w Stanach.
On chce abym się tam przeprowadziła. Jednak zastanawia mnie fakt, co powinnam zrobić tu w Polsce zanim się tam udam. Małżeństwo, ślub z Muzułmaninem - Zamierzam zawrzeć związek małżeński z Tunezyjczykiem – Muzułmaninem. Proszę o informację jak będą kształtowały się moje prawa majątkowe oraz jak wygląda zawarcie związku małżeńskiego w Tunezji.
Jakiś czas temu napisałam posta na temat zmiany nazwiska po ślubie w USA (możecie przeczytać go tutaj).
Wspomniałam też o wydaniu amerykańskich dokumentów (zielonej karty oraz prawa jazdy) i opisałam jak wyglądał proces w moim przypadku. Tę kwestię mamy więc omówioną, ale już jakiś czas temu dostałam pytania, jak się w takim przypadku ma sprawa z dokumentami polskimi. W przypadku zawarcia ślubu konkordatowego należy złożyć w świątyni dokumenty, wymagane do zawarcia małżeństwa przez dany kościół lub związek wyznaniowy (np. metryka chrztu, zaświadczenie ukończenia nauk przedmałżeńskich, potwierdzenie odbycia spotkań w poradni rodzinnej, etc.), a także zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności.
Zadaj pytanie prawnikowi na interesujący Cię temat. Twoje zgłoszenie jest bezpłatne i pojawi się w serwisie anonimowo. Wpisz miejscowość, dodaj krótki, ale szczegółowy opis sprawy oraz swój adres e-mail. Za to, pedofilstwo w Polsce, jak sie okazuje. Miłość nie zna granic, więc z pewnością nie powstrzymają jej zawiłe formalności.
Warto wiedzieć, że ślub możemy wziąć również w kraju naszego narzeczonego lub narzeczonej. Krzysztof Król (l.), przedsiębiorca z Krakowa, lata temu zaczął w sprawach służbowych wyjeżdżać do Tajlandii. I to właśnie tam, na końcu świata. W przypadku ślubów konkordatowych, po załatwieniu formalności w USC opisanych powyżej, dostaniecie standardowe zaświadczenie z urzędu, które stwierdza brak przeszkód do zawarcia małżeństwa.
Takie zaświadczenie przekazujecie w kancelarii parafialnej, w której chcecie wziąć ślub. Jeśli ślub ma być w Polsce (a tak się rekomenduje) to robimy tak: Jedziemy do Polski z tymi dokumentami. I w zależności od tego gdzie jesteśmy zameldowani (obywatel Polski) szukamy konsulatu Ukrainy, który obsługuje nasze województwo – np.
Podkarpackie do Lublina, Małopolskie do Krakowa itd.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.