wtorek, 5 lutego 2019

Pan lesniczy

Dzieci słuchają wierszyka, a potem powtarzają-najpierw po jednym wersie ,a następnie cały wierszyk. Dziecko mówiące powtarza wierszyk, a dzieci niemówiące go wokalizują. Mówią go cicho, a potem głośno.


Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował swój mundur, opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc przetrwać zwierzętom zimę, dlaczego niektóre. Uhonorowanie odznaczeniem państwowym jest zawsze momentem bardzo uroczystym. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.


Pan jest za jej budową czy przeciw? Jako leśnik, w ramach normalnej gospodarki leśnej, wciąż wycinam jakieś drzewa i sadzę nowe. Wiem, że trzeba to robić z głową. I jestem przekonany, że można wszystko uzgodnić i zrobić tak, żeby pogodzić sprzeczne racje. O produkcji sadzonek drzew leśnych, ich pielęgnacji, pozyskiwaniu nasion i zakładaniu szkółek leśnych wie prawie wszystko.


W przedszkolu odwiedził nas pan leśniczy Krzysztof Janioł. Przedstawił nam na czym polega jego praca oraz zaprezentował i omówił z czego składa się strój leśniczego. We wtorek przed południem zatrzymania leśniczego z Limanowszczyzny dokonali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.


Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Mały problem miałam z wykonaniem strzelby (co zresztą widać) ale myślę, że jak na pierwszy raz i tak wyszło dobrze. Dlaczego liście jesienią zmieniają kolory?


Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? Ale nie koniecznie lesniczy i pan PGL LP. W tym tomie sporo miejsca poświęcone jest nieodpowiedzialnemu zachowaniu ludzi i ich braku szacunku dla lasu.


Następnie dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc przetrwać zwierzętom zimę, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy na zimę, a niektóre zasypiają w sen zimowy. Przedszkolaki odpowiadały na pytania, które zadawał pan leśniczy, oraz same chętnie pytały o różne rzeczy. Leśniczy - poradnik portalu Praca. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Kim jest i ile zarabia leśniczy w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje, aby wykonywać ten zawód? Czy każdy leśnik jest leśniczym i odwrotnie? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj odpowiedzi na pytania i dowiedz się więcej na temat pracy leśniczego! Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały historii i ciekawostek na temat zwierząt, takich jak: ryś, żubr, sarna, wydra, bóbr, jeleń, łoś, wilk i wielu innych.


Dzięki temu dzieci poznały etapy rozwoju roślin i sposoby ich ochrony przed szkodnikami. Dowiedziały się o działaniach leśniczego. To okres trudny dla wszystkich. Ważne, żeby w tym czasie umieć pomagać sobie wzajemnie.


Pan lesniczy

W grudniu nasze przedszkole odwiedził gość, który jest ważną postacią, zwłaszcza dla zwierząt. Chroni ptaki i zwierzęta, o ich losie wciąż pamięta. Gdy zwierzęta chore w lesie ,zaraz swoją pomoc niesie. A, gdy zwierzę zaśnie czasem, albo chore gdzieś pod lasem, zaraz znajdzie je ,pomoże, z nim do wiosny przetrwać możesz. Pan leśniczy całą zimę dba o leśną swą rodzinę.


Uczymy miłości do przyrody, uczymy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły. Pan Lesniczy wypracowal sobie piekny ogrod. Nadleśnictwa Świętoszów: leśniczy pan Sebastian Biercewicz. Widac w programie , ze jest to pasjonat przyrody a szczegolnie kwiatow irysow. Z przejeciem opowiada o nich ,jak zakochany o swojej wybrance.


Pan lesniczy

Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z jego pracą i obowiązkami. Nasz gość przypomniał także o zwierzętach zamieszkujących pobliskie lasy, opowiedział o ich przygotowaniach do zimy , potrzebie. Przedszkolaki zadawały Panu przeróżne pytania oraz pokazały swoje karmniki, do których wsypują pokarm dla ptaków. Po lesie chodzi pan leśniczy. Co on tam robi, coś chyba liczy?


Panie leśniczy, panie leśniczy, Przecież drzew w lesie nie da się zliczyć! Nie liczę wszystkich, tylko te chore, Trzeba je wyciąć, więc znaczę korę. Aby był zdrowy cały las, Te chore trzeba wyciąć na czas.


W Bieszczadach po raz kolejny można było zobaczyć dziwną, pełzającą masę larw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty