Umowę podpisują zawsze dwie strony (np. sprzedający-kupujący, wynajmujący-najemca, zleceniodawca-zleceniobiorca). Może się jednak zdarzyć, że po jednej stronie umowy będzie występować więcej niż jeden podmiot. W punkcie zaznaczamy opcję drugą osoba fizyczna, natomiast w dwóch kolejnych polach - i - wypełniamy nasze dane oraz wpisujemy imiona. Możemy zaznaczyć więc „ podmiot zobowiązany solidarnie do zapłaty podatku ” lub po prostu „inny podmiot”.
Mając na uwadze ewentualną rozbieżność ceny w stosunku do rynkowej auto podać też ewentualne wady i uszkodzenia samochodu. Sugerujemy jednak aby pole to zostawić puste i uzupełnić je w momencie składania deklaracji w Urzędzie Skarbowym po konsultacji z urzędnikiem. Kłopot w tym, że żadne z nich nie jest nazwane wprost jako np. W tym miejscu należy zakreślić pole Podmiot zobowiązany solidarnie do zapłaty podatku ” lub Inny podmiot.
W dalszych częściach formularza, C i należy zwięźle i szczegółowo opisać auto, a także obliczyć wysokość podatku. Obowiązek zapłaty podatku ciąży na kupującym. Jeżeli kupujących jest więcej odpowiadają oni solidarnie za zapłatę zobowiązania wobec urzędu skarbowego. Nabywca przedmiotu umowy zobowiązany jest do obliczenia, pobrania i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, staje się w ten sposób płatnikiem podatku. Konsternację wywołuje wybór odpowiedniego kwadratu przy oznaczaniu podatnika w części B. Mamy do wyboru kwadratów, ale w żadnym nie ma słów „kupujący” czy „nabywca”.
W tej sytuacji można zaznaczyć kwadrat („ podmiot zobowiązany solidarnie do zapłaty podatku ”) lub („inny podmiot”). Kto i kiedy jest zobowiązany do zapłaty podatku należnego przy odwrotnym obciążeniu VAT. Zasadniczo jest to również podmiot uprawniony do odliczenia podatku naliczonego z tytułu dokonanej transakcji.
Sprzedawca towarów jest tym samym zwolniony z obowiązku zapłaty VAT należnego do urzędu skarbowego. Podmiot składający deklarację (zaznaczyć właściwy kwadrat): 1. W związku z powyższym w spółce cywilnej to wspólnicy zobowiązani są do złożenia stosownej deklaracji oraz solidarnie do zapłaty podatku. I tak w polu (podmiot składający deklarację) co do zasady należy zaznaczyć kwadrat (inny podmiot).
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nabywców byłoby kilku – wówczas właściwy jest kwadrat ( podmiot zobowiązany solidarnie do zapłaty podatku ). W takim przypadku, każdy z nabywców jest podatnikiem solidarnie zobowiązanym do zapłaty podatku. Przy umowie sprzedaży samochodu obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych spoczywa na kupującym. Jeśli w ciągu dni nie wypełni on deklaracji PCC-i nie wpłaci pieniędzy do urzędu skarbowego, grozi mu grzywna nawet w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy umowie pożyczki między osobami obcymi, w części B-podmiot składajacy deklaracje- który kwadrat zaznaczyc?
Pożyczając jakąś sumę pieniędzy osobie obcej (w rozumieniu prawa) należy zapłacić podatku. Czy każda ze stron musi zapłacić te , czy jest to łączna suma do zapłaty, czyli każda ze stron po ? Z pytania wynika, iż chodzi o zapłatę podatku od czynności cywilnoprawnych. Kupujesz samochód od prywatnej osoby? Jeżeli obowiązek podatkowy ciąży na kilku podmiotach albo na stronach umowy zamiany, albo wspólnikach spółki cywilnej, zobowiązanymi solidarnie do zapłaty podatku są odpowiednio te podmioty, strony umowy zamiany albo wspólnicy spółki cywilnej.
Podatek VAT – Podatnik zobowiązany do zapłaty podatku VAT. W konsekwencji dokonał on obniżenia należnego podatku VAT o podatek naliczony wynikający z wcześniejszej transakcji zakupu przedmiotowej nieruchomości. Po nabyciu nieruchomość została wynajęta przez spółkę.
Zdaniem Pana umowa pożyczki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, stawka podatku wynosi , a obowiązek zapłaty podatku obciąży solidarnie pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę, chyba że w umowie pożyczki zostanie wskazany podmiot zobowiązany do zapłaty podatku. PCC-jaki rodzaj podmiotu - napisał w Różne tematy: jestesmy stowarzyszeniem i otrzymalismy pozyczkę. Rodzaj podatnika (zaznaczyć właściwy kwadrat): 1. OŚWIADCZENIE I PODPIS PODATNIKA I OSÓB REPREZENTUJĄCYCH PODATNIKA WYMIENIONEGO W CZĘŚCI B C. Zgodnie z regulacjami VI Dyrektywy odliczenie podatku VAT może podlegać korekcie w sytuacji, kiedy jest ono większe lub odpowiednio mniejsze od tego, do którego podatnik był uprawniony. Oznacza to, że w przypadku dokonania korekty odliczenia podatku dokonanego przez podatnika kwoty należne powinny podlegać zapłacie przez ten sam podmiot.
Nagłówek deklaracji Data dokonania czynności Symbol wzoru formularza Ograniczenie dla daty od Typ daty urodzenia Podstawowy zestaw danych identyfikacyjnych o osobie fizycznej z identyfikatorem NIP albo PESEL Identyfikator podatkowy NIP Identyfikator podatkowy numer PESEL Pierwsze imię Nazwisko Data urodzenia Skrócony zestaw danych identyfikacyjnych o osobie niefizycznej Identyfikator.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.