Chyba wszyscy znamy stereotypy o Polakach, którzy nie stronią od mocnego alkoholu albo kradną samochody w Niemczech. Pozostaje pytanie, czy równie dobrze jak my znają je obcokrajowcy. Postanowiliśmy to sprawdzić, zbierając najlepsze cytaty z filmików na , w których ludzie z innych krajów wypowiadają się o Polsce i Polakach.
Co nie oznacza, że zerwałam więzi z Polską. W naszym domu mówi się w ojczystym języku, chodziłam do polskiej szkoły, regularnie odwiedzamy rodzinę tutaj i zawsze mówię skąd jestem.
Ile czasu by nie minęło, to o swoim pochodzeniu nie zapomnę. Amerykanin szczerze o Polsce – Zobaczcie, czym był zszokowany w naszym kraju! Młody Amerykanin postanowił podzielić się z internautami swoimi przemyśleniami dotyczącymi życia w Polsce.
Podzielacie jego opinie co do najbardziej szokujących rzeczy w naszym kraju? Nie wiem czy też tak macie, ale podczas dalekich i bliższych wyjazdów jestem pytana skąd pochodzę. Odpowiadając, że z Polski zawsze pada kilka standardowych pytań czy stwierdzeń o naszym kraju.
Ankiety wypełniane są spontanicznie przez odwiedzających strony poland.
Polsce, które zawsze dziwią obcokrajowców 1. Ankieta jest dostępna w kilkunastu wersjach językowych. Wśród cudzoziemców mieszkających w Polsce najwięcej jest obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi, ale polskie miasta licznie zamieszkują również Niemcy, Włosi, Chińczycy i Francuzi. Polakach cudzoziemcy, którzy osiedlili się w naszyjm kraju.
Zarobki są niskie, a Polacy – mało otwarci. Kij zawsze ma jednak dwa końce. W tym wypadku pozytywny obraz rynku pracy psują opinie dotyczą płac. W pytaniu o największe wady pracy w Polsce aż proc.
Co zaskakuje obcokrajowców w Polsce? Fanny Vaucher rysowniczka ze Szwajcarii kilka lat temu zamieszkała w Warszawie. Jej znajomych trochę męczyło, że zadaje tyle pytań. Trafiłam niedawno na bloga podróżniczego Westfalia Digital Nomads, którego autorzy przemierzyli niedawno Polskę i opisali swoje wrażenia w tekstach i filmach. Polska ustawa o obywatelstwie dąży do tego, aby istniała jak najmniejsza ilość bezpaństwowców m. Pytani byli o to, co wiedzieli o Polsce przed przyjazdem, czym Polska zaskoczyła ich w pierwszych dniach pobytu, a co się potwierdziło.
Rozmawiano o Polakach, o naszej historii i kulturze. Wyniki tych badań są spójne i zaskakująco jednoznaczne.
Chociaż Polsce daleko do takich turystycznych potentatów, jak Francja czy Włochy, to od lat przyciąga coraz więcej turystów, którzy zwykle bardzo chwalą nasz kraj. Polska Organizacja Turystyczna postanowiła dokładniej przepytać obcokrajowców o to, jakie mają oczekiwania i wyobrażenia o Polsce i atrakcjach, które może zaoferować oraz jakimi motywami kierują się, planując. W związku z sytuacją o prywatnym charakterze, która wymagała od obcokrajowca wyjazdu za granice Polski na okres dłuższy niż miesięcy. Z kolei osoby oczekujące na kartę pobytu czasowego nie mają prawa wyjeżdżać do jakiegokolwiek innego państwa (oprócz państwa rodzimego), gdyż uniemożliwi to ich powrót do domu. Obcokrajowcy sadza o polsce w bardzo rozny sposob.
Jedynie język polski mieści się po środku: trudno się nim posługiwać, ale jest piękny – słyszę od znajomego cudzoziemca. Co negatywnego dostrzegają w nas obcokrajowcy? Po pierwsze mówi się o nas, że jedynie chcemy uchodzić za tolerancyjnych, tak naprawdę nie jesteśmy tolerancyjni.
Opisujemy bohaterów, o których słyszeli wszyscy, ale także tych, o których pamięć do dzisiaj była wyklęta. Pokazujemy historie, które zmieniały świat, ale również te, o których pamiętają nieliczni mieszkańcy małych miasteczek. Pozwólmy im zdążyć je wszystkie opowiedzieć.
Zatrudniając obcokrajowca w Polsce należy zwrócić przede wszystkim uwagę, jakiego kraju jest on obywatelem. W zakresie możliwości podejmowania pracy w Polsce uprzywilejowani są obywatele Unii Europejskiej i państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o swobodnym przepływie osób, którzy w większości przypadków mogą podejmować zatrudnienie w Polsce bez konieczności.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.